Відбір «Євробачення 2016»: 7 фактів та 7 коментарів відомих людей

Увага простих українців зараз прикута до Джамали! Саме вона представлятиме нашу державу на конкурсі «Євробачення 2016»!

Національний відбір «Євробачення 2016»: Україна дивує світ!

Учасники національного відбору були надзвичайно сильними – це констатують не тільки українські, але і зарубіжні музичні експерти. Для тих, хто не зміг побачити прямий ефір, де Джамала перемогла, коротко окреслимо 7 найцікавіших фактів.

 • У Джамали це уже друга спроба потрапити на сцену пісенного конкурсу. В 2011 році вона виступила на відборі  з оптимістичною піснею «Smile». Її вокальні дані були відмічені, але все ж перемогу отримати не вдалося.
 • У цьому році судді дали Джамалі не максимальну кількість балів, але глядачі проголосували саме за неї. За правилами проекту, перевага надається тому виконавцю, якого обрали прості українці.
 • Пісня Джамали з назвою «1944» – це сумна розповідь про кримськотатарський народ у час його депортації. В пісні – всі переживання за тяжку долю народу. Нагадаємо, що справжнє ім’я співачки – Сусана Джамаладінова, по національності вона – кримська татарка. Як сказала Джамала в прес-конференції, саме 1944 рік перевернув життя її рідних, бо вони були змушені рятувати своє життя. Переховування, поневіряння, загибель прабабці… Емоційність Джамали дає змогу в повній мірі продемонструвати цей біль.

джамала євробачення 2016

 • Костянтину Меладзе не сподобалась сукня Джамали. Очевидно, вона здалась йому занадто простою і мало оригінальною. Хоча, за словами виконавиці, сукня несла в собі прихований символізм, та, швидше всього, у фіналі конкурсу наряд замінять.
 • Боротьба за перемогу на відборі була непростою. Виділився явний фаворит, гурт «Hardkiss». Судді готові були відправити його у Швецію. Прихильників у голосистої Юлії Саніної було немало – і в залі, і перед екранами. Їх виступ був феєричним! За словами Костянтина Меладзе, в номері не можна знайти недоліків. Проте Андрій Данилко усе ж сказав, що варто їх відправити на конкурс наступного року, щоб вони ще більш виросли.

гурт хардкіс, національний відбір євробачення 2016

 • Наступного явного фаворита – SanSay – підвели власні переконання. Коли Руслана, переможниця «Євробачення 2004», напряму спитала виконавця про його виступи в Росії, то Андрій Запорожець дав гідну відповідь, що він – українець у душі. Але має старих друзів в Росії. Співак старається бути поза політикою. Та в очах прихильників його ім’я усе ж заплямувалося. До речі, у глядацькому голосуванні взяло участь 344 тисячі українців. Це рекорд за всю історію відборів.
 • Канал СТБ повідомив, що візьме на себе всі витрати, пов’язані з виступом і перебуванням української команди в Стокгольмі. Про це заявила керівник національного відбору Наталія Франчук.

Коментарі відомих людей: скандальні та схвальні

Отже, «Євробачення 2016» Джамала буде відстоювати до кінця! Вона уже дала тверду відповідь на всі запитання-претензії, яких виявилось немало. Проте схвальних відгуків теж вистачає!

  • Досить різко висловилась Яна Рудковська, продюсерка Сергія Лазарєва. Нагадаємо, що саме Лазарєв представляє на «Євробаченні 2016» Росію. Рудковська сказала, що пісня Джамали має політичний підтекст, і її взагалі можуть дискваліфікувати на конкурсі! Проте, ця пісня про події, які відбувалися давно. Це – історія. Хоча не заперечуємо, що в світлі сучасних перипетій підтекст у ній чують усі. Саме сьогодні емоційна розповідь «1944» дуже актуальна, і це усе у нас дуже болить.джамала, євробачення 2016, україна
  • Депутати російської Госдуми (зокрема перший замісник голови комітету Вадим Дєньгін) не бажають, щоб Джамала нагадувала світу про політичну ситуацію своєю піснею, і спробують не допустити учасницю на «Євробачення». Вони взялися перевірити текст на політичний зміст. Але співачка упевнено висловилась, що ніхто не зможе скомпрометувати пісню. В ній говориться тільки про любов до своєї країни і про душі, які не змогли знайти спокою в рідному краї. Жодного натяку на Росію, а також слів «депортація» та «кримські татари» у тексті нема. Депутати усе ж подали скаргу в спеціальну комісію конкурсу «Євробачення 2016». Що з цього вийшло, читайте в наступній публікації.
  • Музикант і тренер-експерт «Голосу країни» Іван Дорн пророкує українці місце у першій п’ятірці. Ми теж надіємося, що пісня зачепить струни душі європейців.
  • Ян Феддерсен, відмий німецький експерт, повідомив, що їхня країна уважно спостерігає за ходом подій. Він висловився, що пісня Джамали – найкраща з українських пісень, що він чув. Вона цілком може виграти, бо в ній є оригінальність, незвичність, прекрасні етнічні мотиви. Ян Феддерсен висловив припущення, що пісня легко увійде в п’ятірку!
  • Арсен Мірзоян дуже порадів тріумфу Джамали. Він визнав справедливим той факт, що в пісенному конкурсі, нарешті перемагають музиканти! Нагадаємо, що виконавиця виросла в сім’ї музикантів, а сама вона закінчила музичне училище та Національну музичну академію України ім. Петра Чайковського, де навчалась оперному співу.
  • Юрій Фальоса, екс-продюсер Ані Лорак, назвав склад учасників відбору дуже сильним. Хоча підкреслив, що від політики він уже втомився. Не всі коментарі журі йому сподобались.
  • У Британії вже стала неймовірно популярною пісня переможниці. В мережі з’явилось відео, як британський вуличний музикант на ім’я Денні переспівав хіт Джамали.

«Євробачення 2016»: коли і де відбудеться конкурс

Уже відомо, коли відбудеться пісенний конкурс «Євробачення 2016». Оскільки минулого року переміг шведський співак Монс Зелмерльов, то подія станеться в Швеції, місті Стокгольмі. У цьому році на конкурсі буде рекордно велика кількість учасників – 43. Напівфінали пройдуть 10 і 12, а головне дійство – 14 травня.

Бажаємо Джамалі та Україні перемоги! Хай нас почує вся Європа!

Google

Категорія : Про це говорять!

Коментарі закриті.