Українське чудо – озеро Синевир

Справжня перлина українських Карпат озеро Синевир (іноді його називають Синевір) – це найкрасивіше озеро в Україні. Місцина, в якій воно знаходиться, дуже мальовнича. Навколо простягається справжній густий ліс зі стоп’ятдесятилітніми ялинами, а зі всіх боків озеро оточують гірські хребти.

Виникнення озера Синевир

Озеро Синевир розташувалось в Межигірському районі Закарпатської області на висоті 989 м над рівнем моря. Площа та глибина озера можуть змінюватись, залежно від кількості опадів та вологості ґрунту. В середньому глибина складає від 4,5 до 24 метрів, а водне дзеркало розливається на 4 – 5 га.  Найбільше озеро в Україні з’явилось більше 10 000 років тому у післяльодовиковий період через зсуви, які перекрили долину річки Тереблі. Це призвело до виникнення улоговини, яку наповнили три гірські струмки.

 Озеро Синевир, Синевир Карпати

Легенда про Синевир

Незважаючи на наукову версію походження озера, місцеві жителі вірять у легенду, яка розповідає про Синевир цікаву історію. Колись землею, на якій розташоване озеро, володів багатий граф. Була у нього єдина дочка, мати якої загинула під час пологів. Ім’я дочки було Синь через її надзвичайно сині очі. Дочка виросла дуже вродливою дівчиною. Одного разу граф взяв її із собою в гори. Збираючи на полонині квіти, Синь почула, як хтось грає на флоярі. Це був чабан на ім’я Вир.

 У молодих людей виникло кохання з першого погляду і вони почали таємно зустрічатися. Але батько Сині взнав про їх стосунки і наказав вбити чабана, скинувши на нього камінь зі скелі. Дізнавшись про це, Синь прийшла на місце загибелі коханого і плакала так довго, що з її сліз утворилось озеро. Люди назвали це озеро Синевир на честь пари закоханих. Чисті та прозорі води озера нагадуюсь сльози, а саме озеро таке ж синє, як очі графської дочки. Посередині озера, куди зараз можна дістатися на плоті, видніється камінь, який колись вбив чабана.

Водойма справді має форму ока, тому її називають оком Карпат. Тому люди надзвичайно вірять в легенду про озеро Синевир. Про 7 найдивовижныших озер Карпат читайте в наступній публікації!

Озеро синевир, карпати синевир

На березі знаходиться скульптура «Синь и Вир» висотою 13 м, вирізана з червоного дерева. На ній зображена пара легендарних закоханих.

 синь і вир, озеро синевир, карпати синевир

Відпочинок у Карпатах: озеро Синевір чекає всіх

Озеро розташоване на території Синевирського заповідника, тому купатися, самостійно відпочивати чи розводити багаття на березі заборонено законом. Тому любителі покупатися вибирають чисті Шацькі озера на Волині або гліцериновн цілюще Біле озеро. Та це не означає, що Синевир подарує вам менше незабутніх вражень! Навколо озера є декілька баз відпочинку, де можна провести неповторні дні наодинці з природою.

Ліси навколо озера населені дикими тваринами. Тут можна зустріти оленя, гірську козулю, лисицю, вовка або навіть рись та ведмедя. Полювання на території заказника суворо заборонено, тому чисельність диких тварин залишається високою. Ловити рибу в озері теж не можна, а кормити – будь ласка! Через озеро курсує пліт, на якому за 20 гривень вас доставлять на протилежний берег. Трохи відпливши від берега, можна побачити цілі косяки риб, які прямують до плота. Опустивши руку у воду, можна навіть доторкнутися до допитливої річкової форелі.

 Озеро Синевир, Синевир Карпати відпочинок

Природа навколо карпатського озера дуже благотворно впливає на самопочуття. Тут можна поправити своє здоров’я. Вікові ялини виділяють фітонциди, корисні для людей з хворобами легенів. Вся навколишня обстановка сприяє релаксу та заспокоєнню нервової системи.

До того ж на території Синевирського заповідника забороняється голосно слухати музику, а по самому озеру не їздять моторні човни. Тиша та звуки первозданної, незайманої природи можуть зцілити навіть душу.

Озеро Синевир, відпочинок влітку

Якщо замість моря влітку приїхати на озеро Синевир, відпочинок вийде точно не гірший. На території заказника багато баз відпочинку, міні-отелів та котеджів, які радують високим рівнем сервісу та комфортом. Тут достатньо розвинена інфраструктура та багато розваг.

Всі бажаючі можуть замовити екскурсії по пам’ятках Закарпаття чи відправитися в піший похід у гори. Маршрути таких походів розробляють так, щоб туристи могли побачити найгарніші природні ландшафти, напитися води з цілющих мінеральних джерел та насолодитися чистим гірським повітрям.

озеро синевир карпати, синевир відпочинок

Восени починається грибний сезон, тому треба запастись козубом та відправлятися у ліс за білими грибами, боровиками,  рижиками та іншими грибами, яких тут близько 300 видів. До того ж восени навколишні ліси вражають таким  буйством фарб та відтінків, які просто ніде більше не побачиш.

Крім цього відпочиваючим запропонують:

  • Кінні прогулянки,
  • Прокат велосипедів та квадрациклів,
  • Рибалку у форелевих господарствах,
  • Екскурсії до музею лісу та сплаву на Чорній річці, музею під відкритим небом «Старе село» та у древню церкву у селі Колочава,
  • Взимку – катання на лижах та санчатах.

Побачити Карпати, озеро Синевир має кожен справжній українець. Бо саме тут можна відчути биття серця України, ознайомитись з історією рідної батьківщини та насолодитись природою у всій її красі.


Google

Категорія : Подорож Україною

Коментарі закриті.