7 фактів, які ви хотіли знати про тунель кохання в Клевані

Ви вже чули про легендарний тунель кохання? О диво, до нього не треба мандрувати в далекі країни, він зовсім поруч, на Рівненщині! Все, про що ви хотіли запитати про тунель кохання, читайте в «Українських теревенях»!

Що таке тунель кохання в Клевані?

Прямо посеред лісу прокладена залізна дорога. Над нею, наче створена невидимими руками талановитого архітектора, арка правильної форми. Зроблена вона без жодного гвіздка, цеглини чи дошки. Вона утворена стовбурами, гілками та листям дерев, які виструнчились в два рівненькі ряди, а зверху сплелися зеленими кронами. Цей природний феномен створений самою природою! Зелена арка, увінчана дрібним листям на густому гіллі – картинка неймовірної краси! Тунель називають найромантичнішим куточком України!

тунель кохання

Клевань, тунель кохання

Як утворився ботанічний феномен?

Від селища Клевань до Оржева була побудована залізнична колія, спеціально для під’їзду до місцевого заводу. Дерева росли поблизу колії. З часом ліс розростався, гілля спліталося. Потяги зносили дрібні гілки і тоненькі деревця на своєму шляху, а високі крони лишались незачепленими. Ось і утворилося чудо природи, котре стало місцем поклоніння не тільки місцевих мешканців, а й туристів з інших країн.

клевань тунель кохання

Поїзд в тунелі кохання

Причому ж тут кохання?

Історія тунелю не зв’язана з іменами королів чи фантастичних істот. Вона створена простими людьми…

Місцеві переказують романтичну оповідь про польського інженера і красуню з Клеваня, які познайомились в очікуванні поїзда. Закохані бачилися рідко, бо їхні родини були проти. Талановитий інженер був запрошений в Україну, щоб побудувати залізницю від Клеваня до Оржева. План залізної дороги був складним, потребував навіть зносу деяких житлових будинків. Але закоханий молодик несподівано запропонував новий план – прокласти дорогу через ліс. Ніхто не здогадувався, що це був найкоротший шлях діставатись до коханої. До цього часу ж він мусив їздити на таємні побачення на велосипеді!

Дорога вийшла гарною, прямою. Закохані попри заборони батьків зустрічались, проте романтична казка була недовгою. Поляк повернувся на батьківщину, дівчина згодом вийшла за іншого. Але їхнє кохання було настільки сильним, що й сьогодні всі, хто побував у цьому місці, розповідають про надзвичайну ауру… Хоча, напевно, вона вже підкріплена теплими почуттями тисяч туристів…

тунель кохання клевань
Інша версія виникнення тунелю – більш прозаїчна, більш практична. Вона розповідає про замасковану залізницю, яка допомагала поставляти в той час зброю військовим. Говорять й інше. Залізниця була в свій час занедбаною, нею ніхто не користувався. Та виникла потреба перевозити матеріали з Оржівського заводу з обробки деревини. Вантажні потяги очистили шлях, змітаючи на своєму шляху дрібні деревця та гілки. Утворилась красива арка, яка має майже точну геометричну форму.

Залізниця працює й нині. Потяги тут ходять, хоч і не так часто.

Рівненський тунель кохання: вибір японських кінорежисерів

Для нового фільму Акійоші Імазакі довго шукав підходяще місце по всьому світу. І що ж, японський режисер обрав нашу арку любові! Романтична драма «Клевань. Тунель кохання» вийшла в світ зовсім недавно, в 2014. Ось так слава про рівненське природне чудо «докотилась» і до Японії!

японський фільм Клевань. Тунель кохання

Чи вірити чуткам про знищення тунелю кохання?

Чутки про знищення пам’ятки справді гуляли. Чому почалось вирубування дерев поблизу Клевані? Причини дві. По-перше, якщо окремі дерева заважають проїзду потягу, то їх, звичайно приберуть зі шляху. По-друге, у всі часи і на різних територіях іноді з’являлись мародери, які полювали за деревиною. І їм не було діла до якогось там кохання і краси. Але масового винищення ніхто не планував і не планує. Та й збільшення кількості бажаючих відвідати тунель цьому не сприяє. Тому відповідальні люди дбають про цілісність символу кохання.

Клевань тунель кохання: повір’я і традиції

Той, хто відчув щастя взаємного кохання, знає, як хочеться, щоби воно тривало вічно. Закохані вірять, що спільна прогулянка тунелем зміцнить їхні почуття. Пара буде щасливою разом. Скільки ж освідчень почули дерева за весь час? Дехто саджає поблизу колії квіти, щоб кохання цвіло вічно!

тунель кохання

Якщо ви змучились в пошуках кохання, то вирушайте до тунелю негайно! Якщо з щирою душею загадати в ньому любовне бажання, то воно збудеться неодмінно! Ви незабаром зустрінете свою половинку!

тоннель любвитоннель любви осеньютунель кохання на рівненщинітоннель любви зимой

 

Тунель кохання: як доїхати?

Місце паломництва закоханих розташоване в Рівненській області, Рівненському районі, неподалік від селища Клевань, за 24 км від обласного центру. Протяжність зеленого чуда – біля 4 кілометрів. Дістатись до нього зовсім не важко. Є принаймні, чотири способи.

Спосіб перший. З автовокзалу міста Рівного. Сідаєте в маршрутку до Клеваня. Далі прийдеться пройтись пішки, але прогулянка займе хвилин 25. Можна йти дорогою або поблизу залізничної колії, передчуваючи наближення тунелю.

Спосіб другий. Потягом Здолбунів- Ковель до станції Клевань.

Спосіб третій. Від містечка Оржів. Їдемо до кінечної зупинки і мандруємо живописною лісовою стежечкою до тунелю.

Спосіб четвертий. Подорож автомобілем по трасі Рівне-Луцьк. Звернути на перехресті біля села Зоря. Орієнтуйтесь на дороговказ.

Тунель кохання: фото –історія, яку творять закохані

тоннель любви клеваньтоннель любви фототунель коханнятоннель любви клеваньтунель коханнятоннель любви

 

Читайте на сайті наших друзів:

Де можна познайомитись з хлопцем:

найпопулярніші місця пошуку хороших чоловіків!

Как-познакомиться-в-тренажерном-зале1-300x193

 

 

Категорія : Подорож Україною

Коментарі закриті.