Місто Запоріжжя: топ-5 найбільш відвідуваних місць

Бажаєте дізнатись про Запоріжжя більше? Збираєтесь відвідати історичну батьківщину козаків – Запорізьку Січ? Спеціально для вас ми підготували топ-5 найільш відвідуваних місць Запоріжжя!

На двох берегах річки Дніпро розташувалося місто Запоріжжя. Воно ві майже в усьому світі завдяки подвигам запорізьких козаків, які в далекі часи боронили свою землю від загарбників. З того століть багато що нагадує нащадкам про ті славні часи.

Запоріжжя: місця паломництва туристів

1. Острів Хортиця

Згідно історичним записам саме на острові була розташована Запорізька Січ, де козаки відпочивали перед важливими битвами, приймали рішення та вели свій побут. Кожний куток цього острова має свою славетну історію.

Острів Хортиця, Запоріжжя

У теперішній час Хортиця є національним заповідником та охороняється державою. З 2007 року ця пам’ятка природи та історії увійшла до списку сімки див України. Щоденно острів відвідують тисячі туристів. Деякі віддають перевагу самостійним прогулянкам по цікавим місцям. Для інших розроблені екскурсійні програми, які зацікавлять як дітей так і дорослих.
Місцеве населення з задоволенням проводить на острові свої вихідні. На березі Дніпра для усіх бажаючих є можливість влаштувати пікнік, так покупатися на обладнаних пляжах.

2. Музей Запорізька Січ

Цей музей розташовано на території острова Хортиця. Його будівництво було пов’язано зі зйомками історичного фільму «Тарас Бульба». Після завершення зйомок було прийнято рішення залишити декорації для відвідування. Зараз це улюблений музей під відкритим небом, який із задоволенням відвідують місцеві мешканці та гості Запоріжжя.запоріжжя місця, острів хотриця
На території комплексу «Запорізька Січ» відтворено життя та побут запорізьких козаків. Зменшена копія Січи побудована з дерев’яного брусу, огороджена частоколом, з декількома баштами по периметру та обнесена земляним насипом. Також кожен бажаючий може відвідати діячу церков, та помолитися за здоров’я своїх близьких.
Вхід на територію музею “Запорізька Січ” платний і коштує 9 гривень.

3. Фольклорно-етнографічний кінний театр

Це ще одне місце яке зацікавить туристів, та дасть можливість захопливо провести вільний час. Згідно розкладу тут кожен день проводять кінні вистави, виступають фольклорні колективи Запоріжжя. Квиток на таку виставу коштує 60 гривень для дорослих, нижча ціна для дітей, студентів та пільгових груп.
Кожен бажаючий після вистави може покататися на конях, сфотографуватися з учасником виступу, або відвідати майстер-клас одного із народних ремесел. На території театру працює невелика крамниця сувенірів та кафе “Козацька залога”. Тут можливо скуштувати блюда традиційної української кухні та міцну чарку козацької горілки.

кінний театр хортиця kazak2

4. Дитяча залізниця

Якщо в планах провести цікаві вихідні разом з дитиною, то кращим варіантом стане відвідування запорізької дитячої залізниці. У цьому році їй виповнилось 35 років. Це одна з найкращих та найбільших дитячих залізниць у всій Україні. Повна довжина залізниці становить понад 9 км. Вздовж неї розташовано зоопарк, акваріум та тераріум. Також є можливість відвідати ботанічний сад, де росте кілька тисяч видів рослин. Прогулянка буде цікавою не тільки для дітей, а й для їх батьків.

Дитяца залізниця, Запоріжжя цікаві місця

5. Проспект імені Леніна

Вздовж усієї центральної частини міста Запоріжжя простягнувся проспект імені Леніна. Декілька десятиріч він вважається найдовшим в Європі. Його довжина становить 11 км. Він починається від першої в Європі гідроелектростанції та закінчується біля головного залізничного вокзалу.
Гуляти по проспекту у тіні лип та каштанів велике задоволення. У разі втоми є можливість відпочити в одному з багатьох затишних кафе, або присісти на лавочку біля фонтану на площі Шевченка. Там також розташовані часи закоханих, які є улюбленим місцем для фотографування закоханих пар.
Також варто відвідати Покровський парк, який побудовано зовсім недавно, у якому люблять гуляти місцеві мешканці.

запоріжжя проспект леніна
Запорожці люблять та пишаються своїм містом та намагаються зробити його як змога краще. Вони завжди радо приймають гостей у Запоріжжі. Відвідайте це чудове місто та відчуйте гостинність на собі.

Категорія : Подорож Україною

Коментар 1 до “Місто Запоріжжя: топ-5 найбільш відвідуваних місць”

Додати коментар (+)

  1. Альона коментує:

    була на Хортиці влiтку, там варто побувати кожному українцю) Там дуже гарно!